АМЕРИКАНСКИ ИЗБОРИ
Вход за членове | Абонирай се сега
Четвъртък, 27 октомври 2022 г
·
Бюлетини
РЕДАКЦИОННИ СТАТИИ
Хилари Клинтън отрича изборите
от Washington Examiner
27 октомври 2022 г. 08:01 ч
Когато демократите ви обвинят , че правите нещо нечестно - например, подкопавате демокрацията - можете да заложите най-долния си долар, защото те правят точно това, в което ви обвиняват. Просто така работи партията им .
Просто те обикновено не го правят толкова открито като този.
ХИЛАРИ КЛИНТЪН КАЗВА, ЧЕ РЕПУБЛИКАНЦИТЕ ИМАТ ПЛАНИРАНЕ ДА „ОТКРАДНАТ ПРЕЗИДЕНТСКИ ИЗБОРИ 2024“
Докато грузинците гласуват в рекорден брой тази седмица, демократите наблюдават как плановете им за превантивно делегитимиране на изборите през 2022 г. с фалшиви твърдения за потискане на гласоподавателите ще избухнат в пламъци. Но Хилари Клинтън мисли много напред като лидер на демократическата мисъл, каквато е. Тя вече се опитва предварително да делегитимира изборите през 2024 г.
„Знам, че всички сме фокусирани върху междинните избори през 2022 г. и те са изключително важни“, каза тя пред поддръжници в Twitter тази седмица. „Но ние също трябва да гледаме напред, защото, знаете какво, нашите опоненти със сигурност са такива. Десните екстремисти вече имат план буквално да откраднат следващите президентски избори и не го крият.“
Това е точно този вид коментар, който според толкова сериозното мнение на президента Джо Байдън би направил повечето хора „полуфашисти“. Но професионалните политици демократи са освободени от подобни стандарти на поведение.
Тази година те се опитаха да създадат откраднат изборен разказ от 2021 г., когато Грузия прие своя законопроект за изборна реформа. Те казаха всяка лъжа в книгата, но тя не работи. Рекордните резултати от гласуването до момента в Джорджия не лъжат и не оставят път напред за най-известния отричащ изборите на демократите да подмами пътя си към друга конспиративна теория за „загубената победа“. Стейси Ейбрамс загуби своята надпревара през 2018 г. с 55 000 гласа, честно и честно, и вероятно ще загуби този път с много повече.
Дълбоко в себе си, нито Байдън, нито Клинтън, нито който и да е друг демократ, който разбира от избори, не е сериозен за нищо от тези глупости „нашата демокрация под заплаха“. Единственото нещо, което виждат под заплаха, е собственият им достъп до власт.
Това е така, защото демократите не вярват в „демокрацията“ по начина, по който вие вярвате – разбирате, като концепция за народно управление от мнозинство с право на глас или негови избрани представители. По-скоро те идентифицират демокрацията като условие, при което тяхната партия контролира всичко и всички гласове на несъгласие, които са деформирани за постоянно , сплашени , за да замълчат , принудени да фалират и може би дори затворени по скалъпени обвинения, предназначени да накажат политическото несъгласие.
Единствената причина, поради която демократите мразеха Доналд Тръмп толкова много и защо продължават да го обсебват дори до ден днешен, е, че той каза и направи толкова много неща, които те казват и правят като партия от години. Бившият президент прегърна навика им да отказват избори и насърчи други републиканци също да го направят. Цялата страна е още по-зле от това, но демократите да изнасят лекции по тази тема е като Джефри Тубин да изнася речи за подходящо поведение на работното място онлайн.
Известно е, че демократите отказват да приемат резултатите от всички президентски избори, които са загубили от началото на века. Те се опитаха в Конгреса да отменят демократичните резултати от президентските избори през 2000, 2004 и 2016 г. И Клинтън вече е пред останалите, готова да откаже следващата победа на републиканците през 2024 г.
Демократите приемат резултатите от изборите само когато спечелят, защото не вярват, че всяка опозиция на техния дневен ред е легитимна. Това ги прави, а не Тръмп, най-голямата и опасна заплаха за демокрацията днес.
НАТИСНЕТЕ ТУК, ЗА ДА ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ ОТ WASHINGTON EXAMINER
Уважаеми GOP: Не позволявайте на Тръмп да унищожи нашия шанс за трансформация през 2024 г
от
Питър Лафин
27 октомври 2022 г. 06:00 ч
Всички ние сме податливи на саморазрушителни импулси, индивидуално и колективно.
През 2016 г. порокът, който обрече демократите , беше опияняващото чувство за морална добродетел, което дойде с подкрепата на жена за президент. Постоянно набъбващото им самоодобрение, което идваше от това, че бяха „с нея “ , ги заслепяваше за очевидните политически реалности, като уникалната непопулярност на Хилари Клинтън.
Демократите също бяха слепи за политическия момент. Целият западен свят беше в плен на популистки бунт в навечерието на 2016 г. Антисистемните и антиелитарни настроения проникнаха във всяка частица въздух и гигабайт данни от Сан Франциско до Скандинавия. Само най-задълбоченият блок от избиратели може да не успее да забележи тази промяна в атмосферата.
Но демократите, които винаги са настроени, номинираха някой, чието само име е синоним на „истаблишмънт“. Беше неин ред , умоляваха те, сякаш качеството на „токсичното право“ беше проверено добре във фокус групите.
Те бяха толкова загрижени да бъдат от „правилната страна на историята“ , че промениха историята завинаги, като номинираха най-лошия възможен кандидат за момента.
Но точно както демократите станаха жертва на тщеславие през 2016 г., републиканците също са застрашени от злоба през 2024 г. Бившият президент Доналд Тръмп вероятно ще спечели повторна номинация след очакваната червена вълна през 2022 г. Да номинирате отново Тръмп би било истинско безумен избор, направен от кипящо негодувание. Това не би донесло стратегическа полза. Това би направило ненужно трудна задачата на Републиканската партия да превземе Белия дом.
И това би било изпълнението на най-смелите мечти на демократите. Усилията им да заклеймят междинните избори като референдум за Тръмп и 6 януари се оказаха неуспешни („Демокрацията е заложена на карта!“ те ридаят, докато гласоподавателите демократично отхвърлят управлението на демократите), но те ще имат повече късмет, ако Тръмп е на билета.
Всъщност Тръмп е най-добрият и единствен шанс на демократите да задържат властта. Твърде много други основи ще работят срещу тях.
Например, задава се дълбока и продължителна икономическа рецесия. Само миналата седмица вероятностният модел на Bloomberg Economics прогнозира предстоящата рецесия със 100% сигурност – което е много сигурно. За демократите моментът не може да бъде по-лош. Втората половина от мандата на Джо Байдън ще бъде определена от заглавия за нарастваща безработица и свиващ се брутен вътрешен продукт. Това само по себе си би трябвало да направи 2024 г. пробив за GOP.
Но има много повече. В момента инфлацията е 8%, което е най-високото ниво от 40 години, и въпреки агресивното маневриране на Федералния резерв, малко вероятно е потребителските цени да паднат значително преди 2024 г. Последният път, когато видяхме инфлация на тези нива, беше през втората половина на управлението на Картър. И дори тогава възхваляваните мерки за борба с инфлацията на председателя на Федералния резерв Пол Волкър не дадоха резултати до края на първия мандат на Рейгън. Подобен модел изглежда е най-добрият сценарий за настоящата криза.
Освен това американските градове преживяват историческа престъпна вълна и гласоподавателите хвърлят вината директно в краката на „събудилите се политици “ – с добра причина. Нито един град, например, не въплъщава „събудената“ политика повече от Портланд, Орегон. -полицейските политики и реториката определят националния стандарт. В резултат на това през 2020 г. в града бяха подпалени редица полицейски съоръжения (с аплодисментите на председателя на Камарата на представителите Нанси Пелоси (D-CA) и други видни демократи), а процентът на убийствата в Портланд оттогава се повиши с удивителните 207% .
Имиграцията също е вреден въпрос за демократите. Въпреки шест години насаждане на страх, дори испаноговорящите гласоподаватели се отклониха надясно по отношение на имиграцията и към Републиканската партия като цяло , тъй като се отнася до сигурността на границите и ограничаването на броя на имигрантите и търсещите убежище. Докато белите либерали с висши степени плачат “racism!” at the idea of restricting immigration, Hispanic voters have become enamored of the idea.
Същата динамика се наложи и в битката за приемането в училищата, базирано на заслуги, сред азиатските избиратели. В тъмносиньото Сан Франциско те се отклониха от бело-либералния сценарий и изгониха членовете на училищния съвет, които прегърнаха радикални позитивни действия.
От началото на годините на Тръмп най-ефективните офицери на Републиканската партия за набиране на персонал са били демократи. Те не могат да защитят собствената си политика и го знаят.
Единствената надежда на демократите през 2024 г. е самият Тръмп. Ако гласоподавателите на първичните избори на Републиканската партия се поддадат на вечно тлеещото си културно негодувание срещу крайбрежните елити и номинират Тръмп, те ще неутрализират всяко свое предимство. Те също така ще натоварят партията, включително всеки номиниран с по-малко гласове, с висок рейтинг на неодобрение, който няма да помръдне скоро. Точно както Хилари беше единственият човек, който можеше да загуби от Тръмп през 2016 г., Тръмп е единственият републиканец, който можеше да загуби през 2024 г.
Тръмп е имал смисъл само като голям оранжев среден пръст. Значи искате да унищожите нашия производствен сектор още повече, като ни включите в Транстихоокеанското партньорство? И така, искате да погледнете на другата страна, докато фентанилът се излива през южната ни граница? И да ни чете лекция за полово неутралните бани в процеса? Е, ето нашия отговор.
Подходът със среден пръст проработи през 2016 г., но това е само защото демократите номинираха някой дори по- малко привлекателен от поздрава с един пръст.
Но сега не е моментът за среден пръст. Имахме достатъчно прекомерна злоба в тази гротескна политическа ера. Сега е времето за ново утро. Републиканците, с богата скамейка от кандидати и много благоприятен климат, са готови да осигурят трансформация на ниво Рейгън.
Всичко, което стои на пътя, е основният електорат на Републиканската партия, заслепен от негодувание и отмъщение.
НАТИСНЕТЕ ТУК, ЗА ДА ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ ОТ ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО НА АМЕРИКА
ИЗВРАТЕНОСТТА - НЕРАЗРЕШЕНАТА ЗАГАДКА
НОВА ВЕРСИЯ ЗА СМЪРТТА НА ПЕТРОХАНИЦИТЕ...

