Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
18.10.2022 16:33 - КИТАЙ - САЩ
Автор: lik Категория: Лични дневници   
Прочетен: 1390 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 18.10.2022 16:46

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 
              Си ясно си представя, че „опасните бури“ включват преминаването на Китай към превръщането му в световна сила №1. Всъщност той направи режима толкова твърд, че една криза е по-вероятно да доведе до колапс и хаос .
Си Дзинпин има една цел: да гарантира, че Китай може да спечели война с Америка

от 

Хари Дж. Казианис

                        Да, Пекин вече е военна суперсила благодарение на разработването и разполагането на хиляди балистични, крилати и сега дори хиперзвукови ракети . Ако американските сили някога се опитат да навлязат в който и да е район около Китай - дори чак до Гуам - Пекин може да ги нацели и атакува безмилостно. Логично е дори, че Вашингтон може да види своите могъщи самолетоносачи, източникът на военноморско превъзходство на САЩ, потопени във война с Пекин, което означава хиляди мъртви. 

Всъщност китайските военни стратези се гордеят с факта, че имат ясни планове да използват тези ракети в битка с Америка. Висшите военни умове на Пекин говориха за атака „гръм от ясно небе“, при която Китай изстрелва масивна ракетна атака срещу американски сателити в небето, комуникационни възли, въздушни бази и военноморски активи в цяла Азия, ако войната изглежда неизбежна. 

Китайска междуконтинентална балистична ракета DF-41 и хиперзвукова ракета DF-17, изложени в Пекин на 12 октомври 2022 г.

REUTERS/Флорънс Ло

 

Първият удар би дал на Си голямо предимство, тъй като Китай има толкова много ракети, че противоракетната отбрана на САЩ ще бъде претоварена и повечето от активите на Америка на земята и в космоса ще бъдат унищожени. Това би поставило Вашингтон пред труден избор, тъй като американските сили ще трябва да си пробият път в Азия в случай на конфликт, след като вече са понесли огромни загуби. 

Целта на Китай е проста: иска Америка да се откаже от битката благодарение на един голям нокаутиращ удар. 

Но отново, това е само за начало. Китай вече има свои собствени самолетоносачи, общо три, като предстои още повече. Пекин също изгражда флот от стелт изтребители и ги предлага за износ. Xi и компания също така разработват не един, а два нови стелт бомбардировача, за да предизвикат господството на САЩ в Азия и да поставят въздушните бази на Америка под пряка заплаха. 

Един от трите самолетоносача на Китай във водите на Хонконг през 2017 г.

Снимка от ANTHONY WALLACE/AFP чрез Getty Images

 

След това има ядрени оръжия: изглежда, че Пекин иска толкова, колкото може да се сдобие с тези дни. Някои казват, че Си възнамерява да удвои общия ядрен арсенал на Китай, за да гарантира, че има ясен капацитет за втори удар, с достатъчно наземни оръжия и подводници, въоръжени с ядрени оръжия, за да отхвърли всякакъв шанс за първи удар на САЩ.

 

 




Гласувай:
0



Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: lik
Категория: Лични дневници
Прочетен: 1405013
Постинги: 588
Коментари: 431
Гласове: 6315
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Блогрол